KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10673326
nr 1067 3326
Ture Tideblad
(1889-1967), Sverige
Blandteknik, Ture Tideblad (1889-1967), stadsbild, signerad, 49x61
Ture Tideblad, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1889, död i Stockholm 1967.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 november 2016
kl 18:06:20
7/11 16:30:43
Ture Tideblad
Läs mer om Ture Tideblad